nedelja 06.03.2022.
18:56

Postojao je samo jedan tim na terenu.

EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Fudbaleri Lila ostvarili su ubedljivu pobedu na domaćem terenu protiv Klermona 4:0 u meču 27. kola francuske Lige 1.

Lil je poveo već u trećem minutu golom Žonatana Bambe na asistenciju Renata Sančeza. Krilni fudbaler je odlično skočio na drugoj stativi i glavom savladao golmana Klermona.

Narednu priliku na meču Lil je imao u 17. minutu, ali Benžamin Andre nije imao sreće u ovoj situaciji, baš kao ni desetak minuta kasnije kada je šutirao glavom preko gola.

Prvu priliku za goste imao je Bertomije u 34. minutu, međutim njegov udarac iz "slobodnjaka" završio je u korneru.

U poslednjih dvadesetak minuta Lil je ušao sa igračem više pošto je u zbog drugog žutog kartona isključen Alidu Seidu, a već u 72. minutu bilo je 2:0 za "Doge" kada se u strelce upisao Džonatan David.

Ponovo je asistent bio Sančez, a Lil je ovaj put protivničku mrežu zatresao nogom.

U 85. minutu bilo je 3:0 za Lil kada je Zeki Čelik postigao gol i overio 11. prvenstvenu pobedu domaćih, koja ga je bodovno izjednačila sa šetoplasiranim Nantom.

To ipak nije bilo sve što su raspucani domaćini pokazali ove večeri pošto je konačnih 4:0 postavio Edon Žegrova u 90. minutu.

Klermon je, sa druge strane, stigao do prvog poraza nakon tri nedelje, ali i dalje ima zalihe bodova koje ga drže iznad zone ispadanja.