četvrtak 12.05.2022.
21:55

Real Sosijedadu se ne piše dobro.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Viljareala ubedljivo su slavili na gostovanju Rajo Valjekanu u Madridu 5:1 u meču 36. kola španske Primere i tako zadržali priključak sa Real Sosijedadom za poziciju broj šest koja vodi u Ligu Evrope.

Viljareal je posle skoro mesec dana bez pobede u domaćem šampionatu doputovao u Madrid s namerom da se posle blistave sezone u Ligi šampiona posveti borbi za naredni evropski izazov.

Došli su na noge timu koji je pobedio Barselonu, ali je pred "Žutom podmornicom" Rajo izgledao sve samo ne kao tim.

Već u trećem minutu Alfonso Pedraca doneo je prednosti gostima, ali je u 21. minutu Serhio Gvardiola poravnao rezultat.

Od tada pa do kraja poluvremena izabranici Unaija Emerija postigli su čak tri gola.

Strelci su redom bili Fojt u 27, Alkaser u 38. i Pau Tores u prvom minutu nadoknade vremena.

Meč je mogao da dobije na dinamici da nije u 60. minutu poništen gol domaćih, a u završnoj polovini drugog poluvremena Emeri je odgovarajućim izmenama meč rutinski priveo kraju.

Ipak, Viljareal je u finišu meča stigao i do petog pogotka kada je Alfonso Pedraza u 89. minutu drugi put na meču zatresao protivničku mrežu.

Viljareal je tako ostao na minus tri u odnosu na Sosijedad i njihov međusobni meč u nedelju od 19:30 daće dogovor na pitanje ko bi mogao da pravi društvo Betisu u Ligi Evrope.

Sa druge strane, Rajo Valjekano je prekinuo skoro jednomesečni niz bez poraza, ali mu pozicija na tabeli dozvoljava da relativno bezbrižno dočeka kraj sezone gde ga očekuju dueli protiv Majorke i Levantea.