nedelja 12.07.2020.
19:00

Atletik Bilbao zabeležio važnu pobedu.

EPA-EFE/JAVIER ZORRILLA

Atletik Bilbao je u gostima pobedio ekipu Levantea rezultatom 2:1 (2:0) u 36. kolu La Lige.

Heroj Baskijaca bio je Raul Garsija, strelac oba pogotka u četvrtom i 45. minutu, dok je jedini gol za Levante dao Bardi u 71. minutu.

Već u četvrtom minutu, De Markos je centrirao sa desnog krila, a Raul Garsija uhvatio težak poluvolej za 1:0.

Usledio je nešto mirniji period igre, sve do završnice prvog poluvremena. U nadoknadi prvog dela, De Markos je lepo proigrao Raula Garsiju, a ovaj još lepšim lob udarcem doneo Bilbau dva gola prednosti.

Levante je uspeo da smanji rezultat u 71. minutu kada je Bardi sa peterca pogodio prazan gol za 1:2.

Ovim trijumfom, Bilbao je sustigao najvećeg rivala Real Sosijedad sa kojim deli sedmu poziciju, ali je ispred zbog boljeg međusobnog duela. Dva baskijska kluba će se do samog kraja boriti za plasman u Evropu, jer je ispred Hetafe sa 53 boda, a za vratom dišu Valensija i Granada sa po 50.