Raul u 95. minutu doneo slavlje Osasuni!

petak 15.12.2023.
22:54

Veliko slavlje u Pamploni.

EPA-EFE/Jesus Diges

Fudbaleri Osasune savladai su Rajo Valjekano sa 1:0 u meču 17. kola španske Primere.

U prvih pola časa Rajo je propustio dve odlične prilike preko Ležuna i Munina, da bi na isteku prvog dela ozbiljno pripretio i De Tomas iz slobodnog udarca.

Mogao je De Tomas do gola i u 59. minutu, ali je tada sjajno intervenisao golman Osasune Erera.

Jedinu ozbiljnu priliku za domaće imao je Munjoz desetak minuta pre kraja utakmice, šutirao je glavom, a lopta pogodila prečku.

U prvom minutu sudijske nadoknade Osasuna je imala veliku šansu da pobede. Šutirao je Monakojolo iz neposredne blizine, a golman Raja Dimitrijevski čudesno intervensiao i sačuvao bod svom timu.

Nije bilos pasa za Rajo u poslednjim trenucima utakmice kada je Raul zakucao loptu glavomu mrežu Dimitrijevskog posle odlično izvedenog kornera Arnaiza.

Srpski fudbaler Darko Brašanac presedeo je na klupi Osasune čitav meč.