Razgoropađeni PSŽ, dupli het-trik!

subota 09.04.2022.
22:53

Posle bolne eliminacije iz Lige šampiona, Parižani ''iskaljuju bes'' na rivalima u Ligi 1.

U dve poslednje utakmice u šampionatu Francuske, Pari Sen Žermen je postigao čak 11 golova!

U prošlom kolu Parižani su deklasirali ekipi Lorijena sa 5:1, a večeras su u utakmici 31. kola bili još ubedljiviji na gostovanju Klermonu, gde su trijumfovali rezultatom 6:1!

Meč je obeležio tandem Mbape-Nejmar, koji je sjajno sarađivao i sa Leom Mesijem, pa domaći nisu ni mogli da očekuju nešto više u ovom meču.

PSŽ je poveo već u šestom minutu meča golom Nejmara, pošto je prethodno Mbape u svom stilu protutnjao po levoj strani i napravio pometnju u kaznenom prostoru domaćeg tima. Asistencija je ipak upisana Leu Mesiju, koji je loptu posle prodora Mbapea prosledio do Nejmara koji je preciznim šutem pogodio mrežu.

Trinaest minuta kasnije još jedna asistencija Lea Mesija, ovoga puta za Mbapea koji uvećava prednost gostiju na 2:0.

Kakvu-takvu nadu domaćima vratio je Dosu, pogotkom u finišu prvog poluvremena, ali drugi deo igre doneo je potpunu dominaciju favorita.

Na treći gol se čekalo do 71. minuta, kada je Mbape iznudio jedanaesterac, a Nejmar je bio precizan sa bele tačke. Samo tri minuta kasnije, akcija Mesi-Nejmar-Mbape koji pogađa za 4:1, a do het-trika Mbape je došao u 80. minutu posle treće asistencije Lea Mesija.

Konačnih 6:1 postavio je Nejmar u 83. minutu, a Mbape je bio u ulozi asistenta.

PSŽ sada na vrhu tabele ima 71 bod, petnaest više od Rena i Marseja koji ima meč manje.