Razgoropađeni PSŽ, dupli het-trik!
Posle bolne eliminacije iz Lige šampiona, Parižani ''iskaljuju bes'' na rivalima u Ligi 1.

Povezane vesti
U dve poslednje utakmice u šampionatu Francuske, Pari Sen Žermen je postigao čak 11 golova!
U prošlom kolu Parižani su deklasirali ekipi Lorijena sa 5:1, a večeras su u utakmici 31. kola bili još ubedljiviji na gostovanju Klermonu, gde su trijumfovali rezultatom 6:1!
Meč je obeležio tandem Mbape-Nejmar, koji je sjajno sarađivao i sa Leom Mesijem, pa domaći nisu ni mogli da očekuju nešto više u ovom meču.
PSŽ je poveo već u šestom minutu meča golom Nejmara, pošto je prethodno Mbape u svom stilu protutnjao po levoj strani i napravio pometnju u kaznenom prostoru domaćeg tima. Asistencija je ipak upisana Leu Mesiju, koji je loptu posle prodora Mbapea prosledio do Nejmara koji je preciznim šutem pogodio mrežu.
Kakvu-takvu nadu domaćima vratio je Dosu, pogotkom u finišu prvog poluvremena, ali drugi deo igre doneo je potpunu dominaciju favorita.
Na treći gol se čekalo do 71. minuta, kada je Mbape iznudio jedanaesterac, a Nejmar je bio precizan sa bele tačke. Samo tri minuta kasnije, akcija Mesi-Nejmar-Mbape koji pogađa za 4:1, a do het-trika Mbape je došao u 80. minutu posle treće asistencije Lea Mesija.
Konačnih 6:1 postavio je Nejmar u 83. minutu, a Mbape je bio u ulozi asistenta.
PSŽ sada na vrhu tabele ima 71 bod, petnaest više od Rena i Marseja koji ima meč manje.
0 Komentara