petak 02.06.2023.
22:26

Fiorentina odmorila nekoliko bitnih igrača i pobedila.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Fiorentine savladali su Sasuolo u gostima rezultatom 3:1 u okviru poslednjeg kola italijanske Serije A.

Vinćenco Italijano odlučio je da promeša sastav i ostvari trijumf u rezultatski nevažnoj utakmici za "ljubičaste" pred finale Lige konferencija protiv Vest Hema.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, sve je prštalo od akcije u nastavku meča.

Već u drugom minutu drugog poluvremena, Fiorentina je stigla do vođstva kada se lopta nakon centaršuta Terzića odbila do Kabrala kojem nije bilo teško da zatrese mrežu rivala.

Domaćin je stigao do izjednačenja u 70. minutu kada je Domeniko Berardi pogodio sa penala, ali u nastavku je rezervista Rikardo Saponara doneo prevagu u korist Fiorentine.

Iskusni Italijan ušao je u igru u 73. minutu, a šest minuta kasnije se na sjajan način upisao u strelce posle dodavanja reprezentativca Srbije Terzića.

Saponara je bio važan faktor i u 83. minutu kada je asistirao Nikolasu Gonzalesu koji je overio trijumf gostiju.

Sasuolo je meč okončao sa dva igrača manje zbog isključenja Tresoldija i Rožerija.

Nikola Milenković i Luka Jović nisu ulazili u igru.

Fiorentina zauzima osmu poziciju u Seriji A sa 56 bodova, dok je Sasuolo 12. sa 45.