četvrtak 31.08.2023.
21:48

Da li ovakav Čukarički može da odgovori zahtevima u Ligi konferencija?

Starsport/Srdjan Stevanovic

Fudbaleri Čukaričkog nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evrope. Oni su večeras na skoro pa ispunjenom novom stadionu u Leskovcu poraženi od Olimpijakosa u revanšu plej-ofa rezultatom 3:0, pa Grci idu dalje sa ukupnih 6:1.

Strelci su bili Masuras u 34, Bijel u 46. i Retsos u 53. minutu.

Srpski tim je demoliran u dvomeču, za 180 minuta fudbala nijednog trenutka nije bio ravnopravan i biće mu jako teško da bude konkurentan u grupnoj fazi Lige konferencija, u kojoj će nastupati predstojeće jeseni.

Ovde je definitivno u pitanju razlika u klasi. Olimpijakos je pre sedam dana pokazao da je mnogo kvalitetniji tim od Brđana, a to je potvrdio i večeras na jugu Srbije.

U prvih deset minuta nije bilo uzbuđenja, a onda je usledio pritisak gostiju. Najpre su pogodili stativu posle kornera Hesea i intervencije Tošića u 13. minutu, potom su u nekoliko navrata pretili preko Masurasa i Fortunisa, ali je blistao golman Čuke Samurović.

Ipak, Čukarički je kapitulirao u 33. minutu, a strelac je bio Masuras posle sjajne timske akcije Olimpijakosa i asistencije Bijela.

Prednost je duplirana u prvom minutu nadoknade vremena, a strelac je bio Bijel.

Čukarički za 45 minuta nije izveo nijednu opasnu akciju i ostao je bez šuta na gol.

Sličan fudbal viđen je i u nastavku.

Igrao se 53. minut kada je Fortunis centrirao iz kornera, a Retsos glavom sa pet metera zakucao loptu u mrežu, za 0:3.