Real bezopasan, PSŽ bolji, ali šta je uradio Siti za poluvreme?!

utorak 15.02.2022.
21:48

U Parizu uspavanka, u Lisabonu "građanska" rapsodija.

EPA-EFE/Yoan Valat

PSŽ - Real Madrid 0:0, Sporting - Mančester Siti 0:4, to su rezultati posle prvih 45 minuta u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Real Madrid je bio neprepoznatljiv u prvom delu igre, gotovo da gosti nisu uspeli ni 10 sekundi da imaju posed u svojim nogama, a kamoli da prebace težište na polovinu Parižana.

PSŽ je bio konkretniji, imao je posed, pokušavao da dođe do opasne zone, ali se Real odlično branio.

Prvu veliku šansu imao je Mbape, Mesi je nestvarnim dodavanjem pronašao Francuza, koji je otresao Karvahala, ali je iz teške pozicije njegov udarac uspeo da zaustavi Kurtoa.

Real je uspeo da se oslobodi pritiska u finišu prvog dela, ali Donaruma nije imao posla.

U drugom meču u Lisabonu, praktično je sve rešeno, jer je Siti za pola sata igre dao tri gola, strelci su bili Marez, Bernardo Silva dva puta i Foden.

Siti u revanšu može da igra sa rezervnim timom... a detaljnije o prvom poluvremenu u Lisabonu čitajte OVDE.