subota 16.03.2024.
18:15

Rutinska pobeda Real Madrida.

EPA-EFE/Jesus Diges

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima ekipu Osasune rezultatom 4:2 u 29. kolu La Lige.

Real Madrid je poveo već u četvrtom minutu kada je Vinisijus Žunior postigao prvi pogodak, ali je Ante Budimir izjednačio u sedmom posle asistencije Heranda.

Realu je bilo potrebno desetak minuta da ponovo povede, pošto je u 18. Karvahal pogodio posle asistencije Valverdea.

Iako je delovalo da je utakmica ujednačenja, Real je u nastavku dotukao domaćina. U 61. minutu ponovo je asistent bio Valverde, ovaj put za Brahima Dijaza za 1:3, a potom je tri minuta kasnije Urugvajac upisao i "het-trik" asistencija, za drugi gol Vinisijusa za konačnih 1:4.

Usput je Vinisijus danas dobio i žuti karton zbog kog će propustiti duel sa Atletik Bilbaom narednog vikenda, ali Real već ima dovoljnu zalihu u odnosu na Katalonce.

Poraz Osasune ublažio je Munjoz koji je u nadoknadi vremena pogodio za konačnih 2:4.

Real Madrid je tako zadržao prednost u odnosu na Đironu i Barselonu i korak je bliže tituli, dok je Osasina u sigurnoj zoni na sredini tabele sa 36 bodova.