subota 13.05.2023.
22:56

Minimalac ,,kraljevića" protiv Hetafea.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Hetafe 1:0 u okviru 34. kola španske La lige. Skoro pa standardni susreti ova dva tima, bez mnogo golova. Četiri od prethodnih sedam utakmica završene su ovakvim rezultatom.

Prvo poluvreme prošlo je bez velikih uzbuđenja, ni na jednoj strani nije bilo posebnih prilika, pa su timovi na pauzu otišli mirnih mreža.

Tek u 70. minutu ,,kraljevići" su poveli. Vaskez je poslao loptu koju je primio Asensio i odmah pucao, lopta je u međuvremenu nekog od igrača i zakačila, ali je završila u golu.

Vinisijus je postigao gol, međutim poništen je zbog ofsajda.

Kros je centrirao, a Asensio dočekao loptu, pokušao glavom, međutim Sorija je odlično reagovao i odbranio potencijalni drugi gol Španca.

Real je konstantno napadao, ali nisu imali dovoljno sreće u završnicama, tim Pepea Bordalasa je odolevao napadima.

Srpski reprezentativci Nemanja Maksimović i Stefan Mitrović odigrali su ceo meč za tim iz madridskog predgrađa.

Kamavinga je izmenjen u 84. minutu nakon što je samoinicijativno tražio da ode na klupu usled bolova koje je osetio.

Posle ovog meča Real je drugi sa 11 bodova manje od Barselone, dok je Hetafe na deobi 17. i 18. pozicije koja vodi u Segundu, pa će bodove za ostanak u eliti morati da potraži na nekom drugom mestu.