sreda 15.02.2023.
22:53

Rutinski trijumf Madriđana,

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fudbaleri Real Madrida savladali su Elće sa 4:0 na stadionu "Santjago Bernabeu" u meču 21. kola španske Primere.

Madriđani su tri pogotka postigli u prvom delu i lako izašli na kraj sa poslednjeplasiranim Elćeom. Real sada ima osam bodova manje u odnosu na najvećeg rivala i lidera u šampionatu Barselonu. Elće je ostao "zakucan" za dno tabele sa samo devet bodova.

Ekipa trenera Karla Anćelotija povela je u osmom minutu nakon sjajnog prodora Marka Asensija.

Prednost "kraljevića" duplirao je Karim Benzema iz penala u 31. minutu, pre toga je rukom u svom šesnaestercu odigrao štoper Elćea Roko.

U prvom minutu sudijske nadoknade prvog dela, ponovo penal za Real i opet pogađa Benzema. Ovoga puta prekršaj za najstrožu kaznu napravio je desni bek gostiju Gonzalez koji je faulirao Rodriga.

Konačnih 4:0 postavio je Luka Modrić sjajnim pogotkom u 80. minutu.