Real Madrid se razbudio pa razbio Valjadolid, "Bernabeu" video brazilsko čudo od deteta!

nedelja 25.08.2024.
19:03

Prva pobeda Reala.

EPA-EFE/Borja Sanchez-Trillo

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom "Santjago Bernabeu" ekipu Valjadolida rezultatom 3:0 u drugom kolu La Lige.

Strelci za Real Madrid bili su Fede Valverde u 50. i Braim Dijaz u 88. minutu.

Karlo Anćeloti nije mogao da računa na povređenog Džuda Belingema, pa je šansu od početka dobio mladi Arda Guler. Ipak, Real je u prvom poluvremenu bio prilično bezopasan u poslednjoj treći terena. Grafika kretanja igrača Reala u prvom poluvremenu opet je prikazala da su se Vinisijus Žunior i Kilijan Embape "gušili" na levom boku i nisu baš imali izraženu saradnju.

U prvom poluvremenu jedinu šansu vrednu pomena imao je upravo Embape, koji je i imao jedini udarac u okvir gola.

Ali, u drugom poluvremenu Real je izašao nešto brži i odlučniji. Bedem Valjadolida probijen je snažnim udarcem Fedea Valverdea u 50. minutu iz slobodnog udarca, doduše uz dosta sreće, jer je lopta na putu ka golu zakačila živi zid i prevarila golmana.

Valjadolid je samo dva minuta kasnije imao šansu da izjednači, Kavas je gađao, ali je Kurtoa odlično intervenisao.

U 59. minutu Valjadolid je imao novu šansu, Moro je pobegao iza leđa po levom boku, dobio je pravovremenu loptu, ali je iskosa sa leve strane gađao pored stative.

Real je potom imao dve odlične šanse preko Gulera i Rodriga, koji je propustio da proigra samog Vinisijusa, pa promene rezultata nije bilo.

U 79. minutu konačno smo videli jednu lepu akciju Vinisijusa i Embapea. Brazilac je prošao po levom boku i spoljnim delom stopala kao na tacni proigrao Francuza, ali je njegov udarac petom odbranio golman Valjadolida.

Sve dileme oko pobednika rešio je Braim Dijaz u kontri u 89. minutu, kada je lepo bocnuo preko golmana i pogodio za 2:0

I onda, u finišu utakmice, Endrik je ušao u igru, i pogodio za 3:0! Ovaj 18-godišnji Brazilac ušao je u 86. minutu umesto Embapea, a u nadoknadi je iskoristio pas Dijasa i sa ivice šesnaesterca pogodio za konačnih 3:0!

U narednom kolu Real Madrid gostuje Las Palmasu, dok Valjadolid dočekuje Leganes.