Vinisijusove bravure, nemoćan i svemogući Dmitrović, Real odložio Barsino slavlje, ali sada sledi najteže - "El klasiko"! (VIDEO)

Autor: Milovan Longinov
nedelja 03.05.2026.
22:56
Izvor: Sportske.net

Brazilac sa dva gola srušio Espanjol.

EPA/Siu Wu
EPA/Siu Wu

Povezane vesti

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima ekipu Espanjola rezultatom 2:0 i tako odložili Barsinu proslavu titule.

Heroj Real Madrida u odsustvu Kilijana Embapea ponovo je bio Vinisijus Žunior, strelac oba pogotka, u 55. i 66. minutu.

Real Madrid je zadržao odstojanje od 11 bodova za Barselonom, ali će naredne nedelje na "Kamp nou" morati da pobedi ukoliko ne želi uživo da gleda proslavu titule. Barseloni je dovoljan bod u "El klasiku" da i matematički osvoji novu titulu. S druge strane, Espanjol je nastavio niz bez pobede u 2026. godini zbog čega će još kako strepeti u borbi za opstanak. 

Real Madrid je u Kataloniju došao sa namerom da pobedi kako bi odložio slavlje najvećeg rivala, jer bi Barselona postala i matematički šampion da je Espanjol osvojio makar bod.

I u prvom poluvremenu Real Madrid je bio prilično loš i bezidejan, a prvi problem bila je povreda Ferlana Mendija, koga je već u 14. minutu zamenio Fran Garsija, iako je klupi sedeo i Alvaro Kareras, što je još jedan dokaz da je u nemilosti Alvara Arbeloe.

Svoje bisere i večeras je imao sudija Hil Mansano, koji je zaista bio nedostojan posla koji mu je dodeljen. U 26. minutu pokazao je direktan crveni karton za El Hilalija, srećom, iz VAR sobe su ga pozvali da pogleda još jednom taj prekršaj nad Vinisijusom i na kraju je pokazao samo žuti. 

Nakon toga, Vinisijus je oboren kraj aut linije, a u momentu kada je pomoćni sudija signalizirao prekršaj, Mansano je pokazao Brazilcu da ustaje i da se ne folira, ali je na kraju ipak morao da posluša pomoćnika i pokaže prekršaj. 

Espanjol je mogao da povede u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Lunjin je posle kornera odlično reagovao i sačuvao mrežu.

Alvaro Arbeloa je početkom drugog poluvremena odlučio da osveži napadačku liniju, pa su Gonzalo Garsija i Mastantuono zamenili Tijaga Pitarča i Braima Dijaza. 

I to se odmah isplatilo, Vinisijus je u 55. minutu odigrao sjajan dupli pas sa Garsijom i potom rutinski savladao Marka Dmitrovića za 0:1.

Sve je bilo gotovo u 66. minutu kada je Džud Belingem pokazao magiju, petom je asistirao Vinisijusu koji je sjajno pogodio dalji gornji ugao, Dmitrović je zakačio loptu, ali nije mogao da spreči novi pogodak.

U poslednjim trenucima meča Džud Belingem je imao čist zicer, izašao je sam na Dmitrovića, gađao po zemlji, ali je Srbin maestralno odbranio.

Espanjol je pokušavao da se vrati u meč, ali nije uspeo u tome, te ga sada čeka novi paklen zadatak protiv direktnog rivala Sevilje, koja ima pet bodova manje, ali meč ovog kola igra tek sutra kada dočekuje Real Sosijedad. 

Dakle, Real Madrid je uspeo da odloži slavlje u Kataloniji barem na sedam dana, a naredne nedelje gostuje Barseloni, takođe u 21.00. 

Standings provided by Sofascore

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke