Real u epizodi: "Bez starca nema udarca", Madriđani uzeli Superkup u Džedi!

21:26

Meč rešili Luka Modrić i Karim Benzema.

EPA-EFE/STR
EPA-EFE/STR

Fudbaleri Reala osvojili su Superkup Španije pošto su u finalu savladali Atletik Bilbao rezultatom 2:0.

Turnir u Saudijskoj Arabiji pripao je "kraljevskom klubu" koji je, pre Baska, savladao Barselonu.

Ekipa Karla Anćelotija je konkretniju igru u prvom poluvremenu krunisala golom, igrao se 38. minut kada je Luka Modrić posle dodavanja Rodriga lepim udarcem na prvu stativu savladao nemoćnog Simona.

Početkom drugog poluvremena novi problem za ekipu iz Bilbaa, Alvarez je igrao rukom u kaznenom prostoru, pa je sudija Grado pokazao na penal posle pregledanog VAR snimka.

Siguran sa bele tačke bio je Karim Benzema koji je u 52. minutu i postavio konačan rezultat.

Sve je moglo da iskomplikuje isključenje Miltaa koji je skrivio penal u 87. minutu, ali je Kurtoa sjajnom reakcijom odbranio udarac Garsije.

Reprezentativac Srbije Luka Jović meč je ispratio sa klupe za rezervne igrače.