utorak 09.02.2021.
22:48

Real se mučio pa pobedio.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Fudbaleri Real Madrida pobedili su ekipu Hetafea rezultatom 2:0 (0:0) u zaostalom prvenstvenom meču.

Zinedin Zidan je zbog ogromnog broja povređenih igrača morao da izvede drugačiju formaciju, sa trojicom štopera - Naćom, Varanom i Mendijem, dok su Marselo i debitant Marvin igrali "vingere", a Isko je ostao na klupi zbog čega je Predrag Mijatović tokom prenosa najavio njegov mogući veliki transfer.

Real je bio dominantniji tim u prvom poluvremenu, ali su domaći imali samo dve dobre šanse preko Benzeme i Modrića.

Otpor ultradefanzivnog i tvrdog Bordalasovog tima Real Madrid je slomio tek u poslednjoj trećini meča. U 60. minutu, posle centaršuta Vinisijusa, Benzema je glavom pogodio za 1:0.

Sedam minuta kasnije, Mendi i Marselo su odlično kombinovali na  levom boku, potom u nastavku Brazilac proznalazi ponovo Francuza koji postiže svoj prvi pogodak ove sezone za 2:0.

Drugi pogodak je slomio ionako očajni i bezidejni Hetafe, što je dalo prostora Realu da spusti tempo i mirno privede meč kraju.

Treba istaći da je Isko ušao u igru tek u poslednjih 15 minuta igre umesto Asensija, a više o njegovom potencijalnom odlasku govorio je Peđa Mijatović, više o tome  OVDE.

Ovim trijumfom Real je prišao Atletiku na "samo" pet bodova, ali gradski rival ima i dva meča manje, dok je Hetafe 13. na tabeli sa 24 boda.