subota 26.02.2022.
20:34

Srbin nije dobio šansu.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Real Madrida savladali su kao gosti Rajo Valjekano rezultatom 1:0 u okviru 26. kola španske Primere.

Četa Karla Anćelotija imala je velikih problema da probije led ekipe iz Valjekasa, ali je na kraju upisala veoma važnu pobedu u gostima.

"Kraljevski" klub je uspeo da zatrese mrežu u 39. minutu, ali je pogodak Kasemira poništen zbog ofsajda posle reakcije iz VAR sobe.

Valjekano je zaigrao još hrabrije u drugom poluvremenu, pretio preko Marija Suareza i Garsije, a kazna je stigla nedugo nakon toga.

Igrao se 83. minut kada je Karim Benzema odigrao dupli pas sa Vinisijusom, nakon čega je Francuz lagano završio akciju.

Sudija Dijaz de Mera pokazao je čak osam žutih kartona u gradskom derbiju, pa i ovaj podatak pokazuje koliko je Valjekano želeo da odoli lideru.

Reprezentativac Srbije Luka Jović nije ulazio sa klupe.

Real je sada uvećao prednost na devet bodova u odnosu na Sevilju koja ima utakmicu manje, dok je Rajo 12. sa 31 bodom.