Remi Fiorentine i Đenove, Blekiju traka i desetak minuta

Remi u Firenci.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fiorentine i Đenove remizirali su rezultatom 1:1 u 32. kolu Serije A.

Gosti su poveli u 42. minutu kada je Gudmundson bio precizan iz penala za 0:1.

Fiorentina je današnju bolju igru uspela da iskoristi tek u drugom poluvremenu, pošto joj je u prvom delu zbog ofsajd pozicije poništen gol Belotija.

Ali, domaći su u 54. minutu uspeli da dođu do izjednačenja, kada je Bonaventura pronašao Ikonea, a ovaj pogodio za 1:1.

U 70. minutu gosti su tražili penal zbog toga što je Kajode obema rukama vukao napadača Đenove, ali je nakon iz asistencije iz VAR sobe utvrđeno da je bio faul u napadu.

Fiorentina je u finišu krenula u ofanzivu, ali nije uspela da dođe do važne pobede.

Naš reprezentativac Nikola Milenković je u igru ušao u 84. minutu umesto Bonaventure i odmah je preuzeo i kapitensku traku.

Fiorentina je sada 10. sa 44 osvojena boda, dok je Đenova 12. sa pet manje.