Autor: Nemanja Veljković
ponedeljak 17.10.2022.
22:46

Fiorentina u problemu.

U poslednjoj utakmici 10. kola italijanske Serije A fudbaleri Lećea i Fiorentine odigrali su nerešeno 1:1.

Utakmicu je obeležila povreda srpskog fudbalera Luke Jovića koji je posle samo sedam minuta morao da napusti teren. Umesto njega u igru je ušao Artur Kabral.

Upravo taj igrač postigao je pogodak za klub iz Firence, ali ga je VAR poništio. Samo pet minuta kasnije fudbaleri Lećea dolaze do prednosti od 1:0, a strelac je bio napadač Asan Sizej, na asistenciju Gonzaleza, nakon smušene reakcije u odbrani ''Viole''.

Fiorentina je u nastavku meča uspela da anulira prednost protivnika i to već u 48. minutu, a strelac je bio Kristijan Kuame, koji je iskoristio asistenciju Kabrala i glavom sproveo loptu u mrežu za 1:1.

Fudbaleri Lećea meč su završili sa igračem manje pošto je Galo zaradio drugi žuti karton u 96. minutu.

Srpski fudbaler Nikola Milenković odigrao je poslednjih pola sata igre.

Fiorentina i treći meč u Seriji A ne zna pobedu i sada zauzima 13. mesto sa deset bodova, Leće je tri mesta ispod sa osam bodova.