sreda 03.05.2023.
21:27

Podela bodova...

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Valensije i Viljareala remizirali su u lokalnom derbiju rezultatom 1:1 u 33. kolu La Lige.

Ovaj bod makar nešto više znači Valensiji koja se bori za opstanak, dok je Viljareal praktično ustaljen na poziciji broj pet, daleko od Real Sosijedada, ali sada može da se približi Betis.

S druge strane, Valensija je sada 17. sa 34 boda, tri više od Espanjola i Hetafea koji tek treba da odigraju svoje mečeve 33. kola.

Viljareal je poveo golom Džeksona u 62. minutu, ali je 10 minuta kasnije Lino izjednačio na 1:1.

Alberto Mari je u poslednjim trenucima pogodio mrežu Viljareala, "Mestalja" je ustala na noge, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Sve u svemu, Viljareal nastavlja borbu za Evropu, bira između LE i LK, dok Valensiji zaista predstoji pakleni finiš ako Espanjol i Hetafe upišu pobede u ovom kolu protiv Sevilje odnosno Selte...