Remi ravan porazu Juventusa, Milan produbio agoniju "Stare dame"

nedelja 19.09.2021.
22:37

Gosti u finišu mogli i do preokreta.

. EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa ni posle četiri kola ne znaju za pobedu u Seriji A pošto su u derbiju kola protiv Milana odigrali "samo" 1:1 na svom terenu, iako su vodili tokom većeg dela meča.

Počelo je idealno za tim Masimilijana Alegrija, koji je do vođstva stigao već u četvrtom minutu golom Alvara Morate nakon sjajnog trka posle dodavanja Paola Dibale.

Španski napadač je dugo vukao loptu i na kraju vešto "bocnuo" Menjana, koji nije imao šanse da zaustavi loptu.

Od tog trenutka Juventus se više bazirao na tome da sačuva minimalnu prednost nego li da je uveća i osigura pobedu.

Sve se svodilo na sporadične pokušaje bez ozbiljne šanse da ponovo ugrozni gol Milana.

Kazna je visila u vazduhu, a usledila je u 76. minutu kada je Ante Rebić izuzetno skočio i posle centaršuta Sandra Tonalija glavom postigao gol.

Nakon izjednačenja, Milan je bio taj koji kontroliše igru tokom završne trećine drugog poluvremena.

Šansu za drugi gol propustio je Rebić, a najbolju šansu propustio je u Kalulu, čiji pokušaj je dobro osujetio Ščensni.

Juventus je ipak odoleo i osvojio bod, ali će peto kolo dočekati u zoni ispadanja sa svega dva boda, dok je Milan sa 10. bodova na drugom mestu sa istim brojem bodova sa liderom Interom.