petak 25.03.2022.
08:35

Kanada i pored poraza zadržala prvo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi.

AP Photo/Carlos Gonzalez

U noći između četvrtka i petka, odigrane su četiri utakmice severnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Reprezentacija Kanade poražena je u Kostariki od domaćina rezultatom 1:0. Kapitena Crvene zvezde Milana Borjana matirao je Selso Borhes u finišu prvog poluvremena.

Kanađani su ostali sa igračem manje kada je u 34. minut isključen Kaje, no poraz nije poremetio poredak na tabeli pošto je Kanada zadržala prvo mesto sa 25 bodova, tri više od prvih pratilaca SAD i Meksika.

Upravo su Amerikanci i Meksikanci odigrali meč u Meksiko sitiju koji je završen bez pogodaka. Tvrda utakmica sa malo golova nije poremetila planove dve ekipe koji su dva kola pre kraja kvalifikacija nadomak plasmana na Mundijal.

Nerešeno su odigrali i Jamajka sa Salvadorom, kao i Panama sa Hondurasom, u oba slučaja bilo je 1:1 što je Panamu stavilo u problem pošto je prepustila četvrtu poziciju, koja vodi u baraž za Mundijal.