nedelja 18.04.2021.
22:37

Reklo bi se da su svi zadovoljni rezultatom.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Bez pobednika u derbiju 31. kola italijanskog šampionata, Napoli je dočekao Inter i završeno je rezultatom 1:1.

Ujednačen meč od starta, praktično su i jedni i drugi hteli da dođu do gola, a Napoli je imao nešto više loptu u svom posedu i na kraju - prvi stigao do prednosti.

Igrao se 36. minut kada je upućen centaršut sa leve strane, Handanović je ispustio loptu, veoma nespretno je sve izgledalo da bi na kraju lopta od De Fraja otišla u gol.

Za izjednačenje smo morali da sačekamo drugo poluvreme.

Igrao se 55. minut kada je lopta legla Eriksenu koji je bio na oko 16 metara od gola, šutirao veoma jako i pogodio sam ugao.

Napoli bolji u nastavku, pogodio je Politano prečku, potom je malo falilo i da domaćinu glavni sudija meča dosudi penal, čak je i pokazao u prvom momentu na belu tačku, da bi kasnije preinačio svoju odluku zbog ofsajda.

Sedam kola je ostalo do kraja, ovaj remi ne boli mnogo Inter jer u ovom trenutku ima devet bodova više od Milana koji je drugoplasirani na tabeli.

Sa druge strane, Napoli je propustio šansu da se izjednači sa Juventusom na četvrtom mestu na tabeli koje vodi u LŠ.