četvrtak 31.12.2020.
18:11

Uzbudljiv meč u Pamploni.

EPA-EFE/PACO CAMPOS

Fudbaleri Osasune i Alavesa spustili su zavesu na kraj kalendarske 2020. godine u La ligi odigravši 1:1 u poslednjem meču 16. kola.

Duel u Pamploni počeo je nepovoljno za domaći tim koji se nalazi u zoni ispadanja.

Golman Ruben je već u osmom minutu zaradio direktno isključenje nakon što je oštro startovao nad protivničkim igračem.

Ovaj momenat bacio je u drugi plan sjajnu priliku koju je propustio Ante Budimir za Osasunu samo minut ranije.

Domaći tim, uprkos brojčanom zaostatku, imao je lepu priliku u nadoknadi prvog poluvreme da stigne do vođstva, ali je Ruben Garsija iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Baner

Nagrada za ofanzivniju igru stigla je u 68. minutu kada je Roberto Tores doveo domaći tim u vođstvo.

Samo sedam minuta kasnije sudija je posle konsultacije VAR-a pokazao na penal za gostujući tim.

Loptu je u 75. minutu uzeo Lukas Perez i bez većih problema poslao u mrežu.

Bivši kapiten Darko Brašanac nije ulazio u igru za Osasunu, koja je ovim remijem godinu završila u mestu koje vodi u Segundu, ali sa svega dva boda od bezbedne zone.

Sa druge strane, Alaves je stigao do drugog meča bez poraza, ali je i dalje na svega tri boda od pozicije koja vodi u niži rang.