subota 06.02.2016.
21:56

Odigrano je 5 mečeva u Ligi 1.

Veče u francuskom šampionatu obeležili su dueli klubova iz 'donjeg doma' tabele.

Tuluz je na svom terenu podelio bodove sa ekipom Nanta, u meču bez golova. U sastavu domaćina bila su i dva srpska fudbalera, Uroš Spajić i Aleksandar Pešić.

Ekipa Remsa napravila je iznenađenje, savladavši favorizovai Kaen, rezultatom 2-0.

Gosti su poveli u 20. minutu preko Bifueme, a Onijang je u 63. minutu udvostručio prednost.

Lorijen je na svom 'Iv Alinmatu' remizirao protiv ekipe Monpeljea, rezultatom 1-1.

Gostujući tim je poveo u poslednjim trenucima prvog poluvremena, pogotkom Berigoa. Ipak, nakon samo 4 minuta u nastavku, Kabo je doneo izjednačenje svom timu.

Bastija je na svom 'Arman Cesari' stadionu slavila protiv 'fenjeraša Lige 1', ekipe Troe, rezultatom 2-0.

Domaći tim je do nove pobede stigao golovima Ajitea u 10. i 82. minutu. Meč su obeležila čak 3 crvena kartona. Najpre je isključen golman domaćih Leka, a potom i dva fudbalera Troe, Perea i Kami.

Gazelek Ažaksijo je na svom terenu odigrao nerešeno protiv ekipe Gengama, rezultatom 0-0, iako su od 10. minuta imali igrača više, kada je isključen igrač gostiju Matis.