subota 20.03.2021.
15:11

Važna pobeda u borbi za Evropu.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Fudbaleri  Rena pobedili su u gostima ekipu Meca rezultatom 3:1 u 30. kolu Lige 1.

U centru pažnje danas bili su Doku i Terije. U 18. minutu Terije je asistirao, a Doku pogodio za vođstvo Rena - 0:1. Asistent kod prvog gola  je potom u 38. minutu duplirao prednost Rena, golom iz penala.

Tek što je počelo drugo poluvreme, tačnije u 51. minutu, Doku je zaradio drugi crveni karton i tako ostavio Ren sa desetoricom na terenu.

Ipak, Mec nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost, Ren je sa igračem manje postigao i treći gol u 88. minutu preko Žirasija. Do kraja je Mec postigao počasni pogodak preko Jade u 90. minutu, ali je Ren sačuvao vođstvo i zasluženo došao do sva tri boda.

Ren je tako preskočio Mec i zauzeo sedmu poziciju sa 44 boda. Mec ima dva manje i zauzima osmo mesto na tabeli.

Oba tima i dalje imaju čemu da se nadaju, pošto petoplasirani Marsej ima 45 bodova, baš kao i Lens, tako da će nekoliko timova voditi veliku borbu za mesto koje vodi u novu Ligu konferencija.