22:57

Poraz koji bi ekipu Rena mogao skupo da košta.

FC Nantes
FC Nantes

U poslednjoj utakmici 36. kola francuske Lige 1, Nant je na svom terenu savladao ekipu Rena rezultatom 2:1.

Za domaći tim ovaj meč nije imao preveliki takmičarski značaj jer su osigurali mesto u sredini tabele, ali Renu su bodovi bili prekopotrebni, kako bi na tabeli preskočio Nicu koja se nalazi na mestu koje vodi u Ligu Evrope.

Večeras gosti u toj nameri nisu uspeli, pa sada Nica na četvrtom mestu ima 63, Ren je peti sa bodom manje, a Nant je posle večerašnje pobede na devetoj poziciji sa 54 osvojena boda.

Ren je poveo u 32. minutu golom Tajta, ali pred sam kraj prvog poluvremena Kulibali je izjednačio na 1:1. Potpuni preokret dogodio se u 71. minutu, kada je Paloa doneo sva tri boda ekipi Nanta.