petak 25.08.2023.
22:52

Odličan meč reprezentativca Engleske.

EPA-EFE/Daniel Hambury

Fudbaleri Čelsija savladali su kao domaćini ekipu Lutona rezultatom 3:0 u trećem kolu engleske Premijer lige.

Konačno su "plavci" ostvarili trijumfu takmičarkoj utakmici, a večeras je novajlija iz Čempionšipa bio prilično lak plen.

Posebno je raspoložen bio reprezentativac Engleske Rahim Streling koji je sa dva gola praktično odredio ishod meča na Stamford Bridžu.

Igrao se 17. minut kada je Sterling probio po desnoj strani, oslobodio se nekoliko čuvara i prezicno pogodio mrežu Kaminskog.

Luton se nakon toga okuražio, bio duže na lopti, ali bez opasnosti po gol Sančesa.

U 69. minutu ponovo je proradila veza Gusto-Sterling, Englez je uspeo da postigne još jedan pogodak, da bi u 75. Nikolas Sančes svojim prvencem postavio konačnih 3:0 posle efektnog kontranapada.

Pobeda preko potrebna za samopouzdanje ekipe u koju je ovog leta uloženo bezmalo 400.000.000 evra...