Renov čas fudbala Bordou, gosti ispraćeni šesticom

nedelja 16.01.2022.
14:49

Bordou se smeši niži rang ako ovako nastave.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Fudbaleri Rena ostvarili su ubedljivu pobedu na domaćem terenu protiv Bordoa 5:0 u meču 21. kola Lige 1 i tako prestigli Lans probivši se do četvrtog mesta na tabeli.

Ren je poveo nakon nepunih 32 minuta igre kada je Martin Terije odlično poklopio loptu ostavivši ukopanog golmana Bordoa.

Dva minuta pre odlaska na poluvreme Benžamin Borižo postigao je odličan gol iz slobodnog udarca i tako značajno pogurao Ren ka pobedi.

Sve dileme su bile rešene u 61. minutu kada je Gaetan Labord rutinski iskoristio asistenciju Dokua, koji je prethodno oduzeo loptu rivalu, i pretvorio je u gol.

Konačnih 4:0 postavio je Adrian Trufer osam minuta kasnije krunisavši izvanrednu akciju iz tranzije svoga tima.

U 89. minutu bilo je 5:0 kada je Labord atraktivno proigrao Girasija, a ovaj rutinski ubacio loptu u mrežu, a u drugom minutu nadokande isti fudbaler je povisio prednost na ogromnih 6:0.

Trećim porazom u nizu Bordo je došao na svega bod više u odnosu na zonu ispadanja, ali uz meč više u odnosu na Lorijen i realnim šansama da naredno kolo dočeka u mestu koje vodi u niži rang.