Revija kartona i penala na Sardiniji, Viola ne dobija bez Vlahovića, zablistao Kaljarijev Srbin!

nedelja 23.01.2022.
14:25

Boris Radunović odbranio penal.

EPA-EFE/FABIO MURRU

Fudbaleri Kaljarija remizirali su kod kuće sa Fiorentinom 1:1 u okviru 23. kola italijanske Serije A.

"Ljubičasti" su morali bez pomoći glavne zvezde ekipe Dušana Vlahovića koji je imao pozitivan test na koronavirus.

Odmah na početku, veliki peh za Kaljari, dosuđen je penal za goste i mnogi su već videli loptu iza leđa Borisa Radunovića, ali je bivši mladi reprezentativac Srbije odbranio udarac Biragiju u devetom minutu.

Kazna je usledila početkom drugog poluvremena, odličan centaršut Pereira je u gol pretvorio Žoao Pedro već u 47. minutu.

Mogao je novopečeni Italijan da praktično overi trijumf svoje ekipe, Kaljariju je dosuđen penal prilikom kojeg je isključen Odriozola.

Ipak, zablistao je Teraćano koji je odbranio udarac kapitena domaćina u 68. minutu.

Sedam minuta kasnije, stigla je kazna na drugoj strani, Rikardo Sotil je istrčao sjajnu kontru i lepim udarcem savladao nemoćnog Radunovića.

Na kraju, delimično zadovoljan ostaće i reprezentativac Srbije Nikola Milenković koji je odigrao čitav meč za "ljubičaste".