subota 01.10.2022.
22:51

Hrabra Nica ostala bez boda.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Nicu sa 2:1 u meču osmog kola francuske Lige 1, i tako se vratili na lidersku poziciju prvenstvene tabele ispred Olimpika iz Marseja.

Utakmicu je rešio Kilijan Mbape koji je ušao u igri pola sata pre kraja, nakon što ga trener Kristof Galtije nije uvrstio u startnu postavu.

Domaći su poveli na isteku pola časa igre sjajnim golom Lionela Mesija iz slobodnog udarca.

Gosti se nisu predali posle primljenog gola, naprotiv. Krenula je Nica mnogo angažovanije u drugom delu i to joj se isplatilo posle samo dva minuta igre u nastavku.

Brzonogi desni bek Jusef Atal proigrao je napadača Gaetana Laborda, a ovaj matirao nemoćnog Donarumu.

Video je trener "svetaca" Galtije da se ekipa muči bez jednog od lidera tima Kilijana Mbapea koji je večeras bio rezerva i odlučio da ga ubaci u igru u 58. minutu umesto Uga Ekitikea.

Upravo je Kilijan Mbape doneo pobedu Parižanima. Igrao se 83. minut kada je sjajno po desnoj strani probio Nordi Mukiele, sjajno proigrao Mbapea, kome nije bilo teško da rutinski pošalje loptu iza golmana gostiju Šmajhela za pobedu"svetaca".