Rijeka ostala bez trenera posle poraza u derbiju!

subota 27.02.2021.
23:10

Već dugo je u lošoj seriji, pa ovakva odluka nije iznenađujuća.

Epa/Antonio Bat

Duel Rijeke i Hajduka obeležio je dan u šampionatu Hrvatske, a tri boda osvojili su Splićani, koji su kao gosti slavili rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Najir u 72. minutu, a Rijeka je mogla do izjednačenja u šestom minutu nadoknade vremena, kada Andrijašević nije iskoristio jedanaesterac.

Riječani su tako već pet mečeva bez pobede u prvenstvu, i dalje su četvrti na tabeli, ali ovo im je  bio drugi uzastopni poraz, pa im je Hajduk prišao na samo tri boda razlike.

Epilog svega je - odlazak trenera Rijeke Simona Rožmana, čiju je ostavku uprava prihvatila.

''Simon Rožman više nije trener Rijeke. Nakon poraza od Hajduka, Rožman je ponudio i uprava HNK Rijeka prihvatila je njegovu ostavku, a model raskida ugovora biće  sporazumno dogovoren.

Rožman je u Rijeku stigao krajem septembra 2019. godine nakon čega je s klubom ostvario velike rezultate.

Rijeka je u 2020. godini osvojila Kup Hrvatske, te se ove sezone plasirala u grupe Evropske lige gde je u konkurenciji Napolija, Real Sosijedada i AZ Alkmara ostvarila zapažene rezultate.

HNK Rijeka Simonu želi sve najbolje u nastavku karijere'', navodi se u saopštenju Rijeke.