Evertonovi prekidi poništili Rišarlisonove majstorije, Totenhem u 90+ ispustio pobedu!

subota 03.02.2024.
15:31

Drama i remi na "Gudisonu".

AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Evertona i Totenhema remizirali su na "Gudisonu" rezultatom 2:2 u 23. kolu Premijer lige.

U centru pažnje bio je dvostruki strelac i bivši igrač Evertona - Rišarlison, koji je danas postao prvi Brazilac sa 10+ golova u "ligama petice" u tekućoj sezoni. Ali, njegove golove poništili su Evertonovi prekidi u 30. i 90. minutu.

Već u četvrtom minutu gosti su poveli kada je Udogi odlično centrirao, a Rišarlison postavio nogu i poslao loptu pod prečku za 0:1.

I pored primljenog gola, Everton je delovao veoma dobro, a domaći su bili posebno opasni iz prekida, posle kog su i došli do izjednačenja. Na isteku pola časa igre, nakon kornera, Tarkovski je glavom vratio loptu pred gol liniju, a tamo je na pravom mestu bio Herison za 1:1.

Mogao je Everton lako i do preokreta nakon novog prekida, Totenhem je imao sreće zbog odlične intervencije Vikarija.

Totenhem je do drugog gola došao u 41. minutu, posle nove akcije po levoj strani, Medison je odložio loptu do Rišarlisona koji je sa 20 metara pogodio sam gornji desni ugao za 1:2.

Everton je u nastavku pokušavao da se vrati u meč, ali se Totenhem mnogo bolje postavio nego u prvom poluvremenu.

Totenhem je imao nekoliko opasnih šansi, najbolju je propustio Medison.

Everton je do kraja pokušavao da dođe do boda, a onda je u poslednjim trenucima posle novog prekida, uspeo da dođe do gola. Posle prekida sa levog boka, Romero je loše intervenisao glavom, lopta je nastavila smer kretanja ka golu, a tamo je dočekao Brantvajt i pogodio za veliko slavlje domaćih navijača.

Totenhem je sada četvrti sa 44 boda, Everton ima 19 i nastavlja žestoku borbu za opstanak.