Ristić na terenu posle skoro tri meseca, Selta potopila "žutu podmornicu" u misiji "Opstanak"!

nedelja 05.05.2024.
18:14

Klub iz Viga ostvario veliku pobedu.

EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Selte savladali su u Vigu ekipu Viljareala rezultatom 3:2 u okviru 34. kola španske Primere.

Klub iz Galicije napravio je ogroman korak ka sigurnom opstanku u Primeri nakon veoma zanimljivog meča u kojem smo videli čak pet golova, jedno isključenje, ali i nastup povremenog reprezentativca Srbije Mihaila Ristića.

"Žuta podmornica" bolje je otvorila meč kada je u 12. minutu povela preko Alberta Morena koji je na efikasan način iskoristio dodavanje Pareha.

Problemi za goste stižu samo pet minuta kasnije kada je Komesana dobio direktan crveni karton, da bi u 22. minutu Baena skrivio penal.

Siguran sa bele tačke bio je kapiten Selte Iago Aspas.

Selta je do potpunog preokreta stigla do kraja poluvremena pošto je Jorgen Strand Larsen posle dodavanja Rodrigeza matirao nemoćnog Jorgensena.

Priliku u drugom poluvremenu dobio je i Mihailo Ristić koji je upisao prve minute posle skoro tri meseca i meča sa Barselonom.

Viljareal je uspeo da izjednači u 65. minutu bez obzira na igrača manje, strelac je bio Gonsalo Gedeš, ali pobedu Selte uspeo je da osigura Anastasios Duvikas posle pasa Aspasa.