nedelja 28.11.2021.
19:00

Odigrana i pretposlednja utakmica 15. kola francuske Lige 1.

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Nedelju dana posle skandala protiv Marseja, incidenta i prekida koji su izazvali navijači, Lion je večeras u 15. kolu Lige 1 gostovao ekipi Monpeljea.

Posle četiri godine, Lion je uspeo da slavi protiv ovog rivala u gostima, a na kraju meča rezultat je bio 1:0 za goste.

Gol odluke postignut je već u 17. minutu, kada je Lukas Paketa zatresao mrežu Monpeljea.

Moglo je do kraja da bude još golova. U 79. minutu Ekabmi je mogao sve da reši, bio je u odličnoj situaciji, iskosa sa leve strane, ali je njegov udarac uspeo da zaustavi golman Omlin i izbije loptu u korner.

U domaćem timu je zapaženu ulogu svih 90 minuta imao srpski reprezentativac Mihailo Ristić, ali sa svojim saigračima nije uspeo da dođe bar do boda u ovom susretu.

Lion se ovom pobedom probio na sedmo mesto sa 22 boda, a Monpelje ima 19 na jedanaestoj poziciji.