Rodrigo čuva Realu drugo mesto, Sevilji lakši put do LŠ nego do Lige konferencija!

subota 27.05.2023.
21:17

Preokret Reala.

EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima ekipu Sevilje rezultatom 2:1 u pretposlednjem kolu La Lige.

Sevilja je povela golom Rafe Mira u trećem minutu, ali je preokret doneo Rodrigo pogocima u 29. i 69. minutu.

Tek što je počeo meč, Rafa Mir je naleteo na odbijenu loptu i poslao je pod prečku za 1:0.

Real se vratio u meč u 29. minutu, kada je Rodrigo odlično izveo slobodnjak za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Brazilac je doneo i konačan preokret, u 69. minutu posle strašne kontre i pasa Krosa, Rodrigo je izlomio Montijela i pogodio ugao za 1:2.

Sve je bilo jasno kada je Akunja zaradio crveni karton u 83. minutu.

Real je ovim trijumfom zadržao drugu poziciju i u poslednjem kolu će pobedom na njoj i ostati,  ali možda već sutra ako Atletiko Madrid ne pobedi Real Sosijedad na svom stadionu.

S druge strane, Sevilja je sada opet 10. na tabeli i sa znatno manjim šansama da se domogne Lige konferencije, odnosno sedmog mesta, nego Lige šampiona, za koju joj je potrebna pobeda nad Romom u finalu LE u sredu...