nedelja 26.11.2023.
20:25

"Kraljevski klub" ponovo prvi u Primeri.

EPA-EFE/ROMAN RIOS

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su kao gosti ekipu Kadiza rezultatom 3:0 u okviru 14. kola španske Primere.

Izabranici Karla Anćelotija upisali su još jednu ubedljivu pobedu koja ih je vratila na čelo šampionata Španije, barem do utakmice Đirone.

Posebno raspoložen danas bio je Rodrigo koji je sa dva gola praktično rešio pitanje pobednika.

Igrao se 14. minut kada je reprezentativac Brazila promešao odbranu Kadiza unutar kaznenog prostora i lepim udarcem matirao Ledesmu.

Rodrigo je pogodio i u 64. minutu posle kontre Reala koju je povukao Modrić, Brazilac je ušao u kazneni prostor rivala i postigao novi gol.

Konačan rezultat postavio je, ko drugo nego, Džud Belingem koji je iskoristio dodavanje Rodriga i iskosa sa leve strane pogodio za 3:0.

Real Madrid posle ove pobede ima 35 bodova i nalazi se na čelu Primere, dok je Kadiz 16. sa 10 bodova.