Rojs "kipti", da li je Bajern imao naklonost sudija?

nedelja 07.03.2021.
10:57

Uzbudljiv der Klasiker.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Sinoć smo imali prilike da pogledamo najveći derbi Nemačke. I to je bilo upravo ono što smo očekivali.

Videli smo šest golova, Haland je doneo 2:0 sa dva pogotka u relativno kratkom vremenu. Bavarci su izjednačili već do poluvremenu, Gorecka je onda okrenuo na 3:2 u 88. minutu da bi Levandovski kompletirao het-trik za konačnih 4:2 i veliko slavlje Bajerna.

Nije se završilo na tome. Marko Rojs, kapiten Borusije nije bio najzadovoljniji odlukama sudije. Posebno onom koja je prethodila trećem golu Bajerna, smatra da je sudija trebao da dosudi faul Sanea nad Džanom.

"Za mene to je čist faul. Biću iskren. Da je bilo protiv Bajerna, sudija bi dosudio faul 100%. Jednostavno tako je. Nemam ništa više da dodam", izjavio je kapiten BVB-a za nemački Skaj.

Sinoćna utakmica je verovatno bila poslednja prilika da se Borusija vrati u šampionsku trku. Ovako, Terzićevim momcima predstoji grčevita borba za top 4.