Rolerkoster i preokret sezone sa trešnjicom na šlagu - Luton prokockao 3:0 i izgubio od Bornmuta!

Autor: Sportske Net
sreda 13.03.2024.
22:31

Trenutak sezone.

@afcbournemouth/X

Fudbaleri Bornmuta posle velikog preokreta u utakmice kakvu odavno nismo videli, pobedili su Luton posle preokreta 4:3 u okviru nadoknade 17. kola Premijer lige.

Vodio je Luton 3:0 posle prvog dela meča, ali sve to stigao je domaćin i na kraju slavio.

Poveli su  gosti već u devetom minutu pošto je Čong primio pas Klarka za 1:0. Nastavili su sa ofanzivnom igrom gosti, što su vrlo brzo ponovo realizovali kada je Ogbene primio pas u kaznenom prostoru i posle loptu u donji desni ugao za 2:0.

Nije se ni tu zaustavio neverovatni Luton, pošto su u prvom minutu nadoknade stigli i do trećeg gola zahvaljujući Barkliju, koji je poslao loptu pod prečku.

Ipak, po povratku na teren usledio je neverovatan preokret "trešnjica".

Prvo je Dominik Solanke otvorip seriju domaćih kada je u 50. minutu postigao gol za 3:1.

Potom je Zabarnji posle 10-ak minuta nadskočio odbranu i prosledio centaršut glavom do gola za 3:2.

Prošlo je samo dva minuta kada je Bornmut stigao do izjednačenja. Semenjo je sam došao do kaznenog prostora i šutirao ispostaviće se uspešno. Igra se od nule jer je nerešeno.

Semeno je definitivno igrač utakmice, pošto je postigao još jedan pogodak, onaj najvažniji za preokret sezone i vodstvo od 4:3. Pokupio je loptu Unala i poslao je uz levu stativu.

Nastavilo se i dalje prilično intenzivno uz nadoknadu od devet minuta, ali nije bilo promena rezultata.