petak 12.01.2024.
23:01

Dmitrović ostao i bez boda.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Fudbaleri Alavesa su kao gosti savladali Sevilju sa 3:2 u meču 20. kola španske Primere.

Viđena je fantastična utakmica na stadionu "Ramon Sančez Pishuan", a na kraju su srećniji i spretniji bili gosti, tako stigli do zasluženog trijumfa.

Odigrao je Alaves maestralno u prvom poluvremenu i vodio sa 2:0 golovima Nahuela Tenaglije i Kikea Garsije.

Ipak, Sevilja je uspela da dođe do izjednačenja u finišu utakmice. Prvo je Rafa Mir smanjio na 2:1, a onda Lukas Okampos golom iz penala u 81. minutu izjednačio na 2:2.

Nije to bio kraj drame u Andaluziji. Gosti su u 91. minutu ponovo poveli i došli do trijumfa golom štopera Rubena Duartea koji je glavom matirao Marka Dmitrovića i doneo radost navijačima Alavesa.