19:59

Domaćin slavio u Milanu.

FC Inter
FC Inter

Fudbaleri Intera savladali su u Milanu ekipu Rome rezultatom 1:0 u okviru 10. kola italijanske Serije A.

Strelac jedinog gola na stadionu Đuzepe Meaca bio je Markus Tiram u 81. minutu susreta.

"Vučica" je na teško gostovanje stigla bez suspendovanog trenera Žozea Murinja kojeg je na klupi menjao Salvatore Foti i umalo ostao neporažen.

Vicešampion Evrope imao je terensku inicijativu od samog početka meča, Čalhanoglu je na startu pogodio prečku, nakon toga udarac Tirama uspeo je da odbrani Rui Patrisio, dok je šut Barele završio pored gola.

"Neroazuri" nisu odustajali od ofanzivnog pristupa, a Roma osim pokušaja Kristantea praktično da nije ni pretila.

Konačno, Inter je postigao gol u 81. minutu kada je Di Marko probio po levoj strani i uposlio Markusa Tirama koji je matirao nemoćnog Patrisija.

Na kraju, izabranici Simonea Inzagija sačuvali su vođstvo i time zadržali prvu poziciju u Seriji A sa 25 bodova, dok je Roma osma sa 14 bodova.