nedelja 31.01.2021.
22:37

Španac opravdava poverenje.

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Fudbaleri Rome nagovestili su izlazak iz rezultatske krize lepršavom igrom i ubedljivom pobedom protiv Helas Verone 3:1 na svom "Olimpiku".

U poslednjem meču 20. kola Serija A tim Paola Fonseke pitanje pobednika rešio je u razmaku od svega devet minuta u intervalu od 20. do 29. minuta, kada su postigli sva tri gola.

U ovom periodu igre najviše se istakao pozajmljeni fudbaler Real Madrida Borha Majoral, koji je osim gola u 29. minutu, zabeležio i asitenciju Henriku Mkitajanu sedam minuta ranije.

Vođstvo "vučici" doneo je u 20. minutu defanzivac Đanluka Manćini nakon asistencije Lukasa Pelegrinija.

Manćini je posle kornera bio najviši u skoku i iz prilične udaljenosti udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

Samo dva minuta kasnije Majoral je izuzetno inteligentno uposlio najboljeg jermenskog fudbalera, koji je prilično precizno šutirao za 2:0.

Španski napadač se potom i sam upisao u strelce nakon što se lopta krajem 29. minuta srećno odbila do njega.

Prvu veću priliku u drugom poluvremenu imao je Leonardo Spinacola, ali je njegov pokušaj iz izgledne pozicije u 58. minutu prozreo golman Verone.

Samo četiri minuta kasnije mreža se zatresla na suprotnoj strani, a strelac utešnog gola za Veronu bio je Ebrima Koli.

Bio je to izuzetan pogodak mladog afričkog veziste, koji je odmereno glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta iskusnog Danijela Besa.

Roma se drugim uzastopnim trijumfom približila drugoplasiranom Interu na samo četiri boda zaostatka, dok je Verona nastavila u ritmu toplo-hladno ostavši na devetom mestu.