subota 08.04.2023.
20:26

Ogroman preokret u Veroni.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Rome savladali su kao gosti Torino sa 1:0 u meču 29. kola italijanske Serije A.

"Vučica" je do, ispostaviće se, pobedonosnog gola stigla u osmom minut, kada je penal iskoristio Paulo Dibala. Prethodno je Shurs igrao rukom u svom šesnaestercu.

U nastavku Roma se povukla na svoju polovinu i trudila se da "umrtvi" utakmicu što joj je i uspelo.

Domaći su imali samo jednu dobru priliku u 49. minutu preko Mirančuka, ali se tada istakao golman "vučice" Rui Patrisio.

Srpski golman Vanja Milinković-Savić odigrao je čitav meč za Torino, dok je Nemanja Radonjić zamenjen u 79. minutu. U ekipi Žozea Murinjo Nemanja Matić je odigrao poslednjih petnaestak minuta.

U drugoj utakmici koja se igrala od 18.30 Verona je do 84. minuta gubila protiv Sasuola, da bi na kraju slavila sa 2:1, i to baš na svoj 120. rođendan.

Domaći su bili oslabljeni izostankom kapitena Darka Lazovića koji se oporavlja od povrede.

Sasuolo je poveo u 34. minutu, kada je asistenciju Berardija u gol pretvorio Abdu Harui.

Verona je stigla do važnog boda pogotkom defanzivca Federika Čekerinija nakon kornera u 84. minutu.

Igrao se poslednji minut utakmice kada je iskusni golman Sasuola Konsilji napravio veliku grešku, dobacio loptu pravo u noge napadaču Verone Adolfu Gaiču, a argentinski napadač sjajnim udarcem sa oko 40 metara pogodio mrežu gostiju za ogromnu radost domaćih.