ponedeljak 31.10.2022.
20:28

Preokret Rome!

EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Fudbaleri Rome pobedili su u gostima ekipu Verone rezultatom 3:1 u 12. kolu Serije A.

Verona je vodila, pa ostala sa igračem manje, Roma je izjednačila preko Zaniola, ali se mučila sve do samog finiša meča kada je Nemanja Matić napravio šou i asistirao za preokret. Matićevu solo akciju i asistenciju pogledajte OVDE.

Roma je imala prvu veliku šansu, u 19. minutu, kada se Ejbraham propisno obrukao. Nakon brzog napada, Zaniolo je odlično proigrao Engleza koji je izašao sam na golmana, obišao ga i umesto da lako pogodi praznu mrežu, pogodio je stativu.

Kazna je usledila osam minuta kasnije kada je Faraoni šutirao, a Davidovič skrenuo njegov udarac u mrežu za 1:0.

Ipak, isti igrač je u 37. minutu zaradio zasluženo direktno isključenje zbog preoštrog starta, pa je Verona ostala sa igračem manje.

Brojčanu prednost, Roma je iskoristila u nadoknadi prvog poluvremena, ali je najpre Ejbraham ponovo promašio čist zicer, opet je pogodio stativu, srećom po njega lopta se odbila na nogu Zaniolu koji pogađa za 1:1.

Roma je u drugom poluvremenu očekivano krenula u ofanzivu, ali je teško dolazila do pravih prilika, a onda je u 66. minutu ušao Nemanja Matić. Srbin je najpre imao veliku šansu glavom, lopta je prošla tik pored stative, a onda je pet minuta kasnije napravio pravu bravuru.

Prošao je po levom boku, nanizao dva igrača i vratio sjajnu povratnu za Volpata  koji je pogodio sam ugao za 1:2!

Roma je do kraja uspela da dotuče Veronu, posle jedne kontre, Volpato je asistirao El Šaraviju za 1:3.

Roma je sada skočila na četvrto mesto sa 25 bodova, jednim više od Lacija, sa kojim se sastaje narednog vikenda.