Roma "ukrala" Napoliju Skudeto, Murinjo divljao na sudije pa se smejao!

ponedeljak 18.04.2022.
21:10

​Utakmica i odluke o kojima će se pričati...

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Fudbaleri Napolija remizirali su na svom stadionu "Dijego Armando Maradona" sa ekipom Rome rezultatom 1:1 u 33. kolu Serije A.

Bila je ovo još jedna luda utakmica koju su obeležile sudijske odluke i Žoze Murinjo.

Napoli je poveo u 11. minutu golom Insinjea iz penala i do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata.

Drugo poluvreme bilo je znatno uzbudljivije, naročito u završnici u kojoj je prštalo.

U 80. minutu skočila je klupa Rome zbog toga  što je golman Meret oborio Zanijola, delovalo je da će sigurno svirati penal, ali to nije bio slučaj. Glavni  sudija je čekao i VAR, ali sudije nisu imale dilemu da je ovo najpre bila odbrana Mereta. Zbog žestokih protesta sa klupe, crveni karton zaradio je rezervista Rome Fusato.

Tu nije bio kraj, u nadoknadi vremena, zlatna rezerva Stefan El Šaravi je iskoristio je maestralnu asistenciju Tamija Abrahama i pogodio prvi ugao za 1:1.

Naravno, posle tog gola, usledio je novi šou Žozea Murinja koji je znao kako da proslavi pogodak, pošto je bio prilično raspoložen pored linije.

Ovaj bod nikome nije dovoljan, jer je Napoli izgubio korak za Milanom i Interom,dok je Roma propustila priliku da se približi Juventusu u trci za četvrto mesto.