20:31

U okviru italijanske Serije A bez pobednika u duelu Specije i Đenove, dok je Salernitana stigla do zlata vrednih bodova.

Spezia Calcio/Twitter

Borba za opstanak će u Italiji biti veoma teška za pojedine klubove, a većina je odigrala svoje mečeve večeras.

Specija je na svom terenu dočekala Đenovu kojoj više gori pod nogama, ali pobednika nije bilo - 1:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi u drugom bilo izuzetno neizvesno. Prvo je
Koli šutirao, lopta se od stative odbila u Sirigua koji je bio na zemlji, pa se od njega odbila pravo u mrežu. Nesreća za goste, ali zaslužena prednost domaćina.

Ipak, gosti stižu do boda u finišu utakmice, dosuđen je penal u 86. minutu, Krišito je na kraju realizator za konačnih 1:1.

U drugom meču  koji je počeo od 18:30, ekipa Venecije je vodila sa 1:0 od 14. minuta preko Aramua protiv Salernitane, a onda u nastavku Bonacoli uspeva da izjednači u 61. minutu.

Kod domaćih Ampadu dobija crveni karton šest minuta kasnije, a Venecija je doživela šok u 4. minutu nadoknade. Tada je usledio centaršut sa desne strane napada gostiju, Romero je praktično ispustio loptu koju je Skjavone poslao u mrežu za konačnih 1:2.

Bila je ovo druga pobeda Salernitane u dosadašnjem delu šampionata.