subota 15.05.2021.
22:38

Velika pobeda Rome.

EPA-EFE/Riccardo Antimiani

U Derbiju dela kapitale u okviru 37. kola italijanskog prvenstva ekipa Rome je savladala Lacio rezultatom 2:0 (1:0).

Roma je do prednosti stigla u 42. minutu, Lacio je bio u napadu, izgubio loptu ispred šesnaesterca formalnog domaćina, a onda je sevnula kontra na drugoj strani. Ključan potez je napravio Džeko koji je obišao protivnika,vratio povratnu Mihtarijanu koji pogađa.

Na drugoj strani Sergej Milinković-Savić je mogao da postigne gol, ali je loše reagovao iz dobre situacije, pokušao je lob koji nije bio dobar.

Roma je uspela da stigne i do drugog gola u nastavku, Lacio je izgledao smušeno i nije bio konkretan.

Igrao se 78. minut utakmice, Pedro je šutirao izvan kaznenog prostora, bio je to fantastičan udarac, lopta je završila u mreži za konačnih 2:0.

Do kraja beležimo i crveni karton za Aćerbija koji je zbog faula dobio drugi žuti karton.

Sergej Milinković-Savić je danas igrao 85 minuta.