Ronaldo gledao Romarinjov šou, Al-Nasr ispao, u finalu i Rašović, Stojke i Pavkov!

četvrtak 26.01.2023.
21:07

Imamo finaliste Superkupa Saudijske Arabije.

EPA-EFE/STR
EPA-EFE/STR

Kristijano Ronaldo se ipak neće boriti u prvom mesecu i za prvi trofej u Saudijskoj Arabiji, pošto je njegov Al-Nasr danas izgubio od Al-Itihada u polufinalu Superkupa Saudijske Arabije.

Al-Itihad je slavio rezultatom 2:1, a heroj je bio Romarinjo, koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Već u 15. minutu Romarinjo je bio na pravom mestu posle lepe akcije i pogodio za 1:0. U finišu prvog dela igre Al-Itihad je duplirao prednost, Romarinjo je ovaj put bio asistent, a Hamdalah pogodio za 2:0.

Al-Nasr je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, a u 67. minutu Taliska je smanjio vođstvo Al-Itihada za uzbudljivu završnicu.

Al-Nasr je preuzeo inicijativu, imao je mnogo više udaraca čak 17, ali samo četiri u okvir gola, isto koliko i Al-Itihad iz sedam pokušaja.

U poslednjim trenucima meča, Al-Itihad je izveo strašnu kontru, a Šanketi stavio tačku na ovaj meč i to posle nove asistencije Romarinja.

Al-Itihad će se u finalu sastati sa Al-Feihom, koja je ranije danas pobedila Al-Hilal 1:0.

Jedini pogodak postigao je Paulinjo u 21. minutu, a Al-Hilal je u 27. promašio penal, jer je neprecizan bio Al Davsari.

Vladimir Stojković je do kraja sačuvao mrežu, a Milan Pavkov je ušao na poluvremenu i Al-Feiha koju predvodi Vuk Rašović boriće se u finalu za trofej.