sreda 01.09.2021.
23:45

Naseo je na provokaciju, ali sudija to nije video.

EPA-EFE/HUGO DELGADO

Kristijano Ronaldo je obeležio veče u nastavku kvalifikacija za Mundijal u Kataru. On je umalo bio tragičar meča sa Irskom jer u 14. minutu nije iskoristio jedanaesterac, a gosti su do samog finiša meča imali prednost od 1:0.

Međutim, u 89, pa u šestom minutu nadoknade vremena, povratnik u redove Mančester junajteda postiže dva gola glavom i donosi preokret Portugalcima za nova tri boda i prvo mesto u grupi ispred Srbije.

Da se vratimo na pomenuti penal. Ronaldo je uoči njegovog izvođenja bio akter jednog incidenta kada je nervozno reagovao na to što mu je protivnički igrač O'Šej gurnuo loptu sa bele tačke. Portugalac se u trenutku razbesneo i munjevito zamahnuo rukom, pa je delovalo kao da je udario šamar protivničkom igraču.

Ipak, nije kažnjen za to, osim što potom nije iskoristio jedanaesterac.