utorak 02.04.2024.
22:27

Sve to za samo 45 minuta na terenu.

EPA/JUI PRESS

U saudijskoj Premijer ligi igra se 26. kolo, a večeras je u centru pažnje bio Kristijano Ronaldo koji je postigao tri gola za Al Nasr na gostovanju ekipi Abhe.

U prvih 45 minuta ove utakmice gosti su postigli pet golova, od toga Ronaldo tri, a posebnu pažnju privlači podatak da je najbolji strelac lige dva gola postigao iz slobodnih udaraca.

To Ronaldu nije uspelo čitavih 13 godina i utakmice sa Viljarealom.

Svoju večerašnju kanonadu Ronaldo je započeo u 11. minutu kada je iz slobodnog udarca poslao snažnu i preciznu loptu po zemlji u donji levi ugao protivničkog gola.

Deset minuta kasnije još jedan slobodan udarac i još jedan Ronaldov gol, ovoga puta sa nešto veće udaljenosti iskosa sa leve strane.

U 33. minutu je Sadio Mane pogodio za 0:3, a na Ronaldov het-trik se čekalo do 43. minuta, kada je u kontri prelepim lob-udarcem savladao protivničkog golmana.

Do poluvremena je već bilo 0:5 golom al sulahima, kada je Ronaldo upisao i asistenciju, a onda otišao na zasluženi odmor pošto je zamenjen u poluvremenu.