"Rosoneri" na poluvreme od Lige šampiona, Konte bi mogao da radi četvrtkom!

nedelja 26.05.2019.
21:29

Nakon 45 minuta mečeva u okviru poslednjeg kola Serije A, situacija se totalno promenila.

EPA/MARIO TADDEO

Danas se igra poslednje kolo u Italiji, Juve je odavno šampion, Alegri se oprostio od kluba porazom u Đenovi, a od 20:30h na programu su preostali susreti.

Najzanimljivije je u borbi za Ligu šampiona, ali interesantno je i u borbi za opstanak.

Što se tiče plasmana u elitno takmičenje, četiri tima su u igri, mada Roma ima šanse samo u teoriji.

Atalanta je ovo kolo dočekala na trećem mestu, Inter na četvrtom, dok je Milan bio peti. Atalanta i Inter su imali po 66 bodova, Milan je u 38. kolo ušao sa bodom manje.

Nakon što su odigrana prva poluvremena u poslednjem kolu, situacija je potpuno drugačija.

Milan vodi u Ferari protiv Spala sa 2:1, golove za "Rosonere" su postigli Čalhanoglu i Kesi, dok je strelac za domaćina bio Vikari.

U duelu Atalante i Sasuola je nakon 45 minuta nerešeno, 1:1, poveli su gosti u 19. minutu preko Berardija, izjednačio je Duvan Zapata 16 minuta kasnije.

Inter je ugostio Empoli, a nakon 45 minuta nema golova.

Dakle, sada je Milan treći sa 68 bodova, Atalanta četvrta sa 67, koliko ima i petoplasirani Inter! Zakuvala je situaciju i Roma, koja vodi sa 1:0 protiv Parme i ima 66 bodova, mada još uvek značajno slabiju gol razliku od Atalante i "Neroazura".

Uzbudljivo će biti do kraja, što se tiče borbe za opstanak, Đenova je i dalje prva ispod crte, "Grifoni" gostuju Fiorentini, pobedom bi mogli da ih preskoče na tabeli, ali "Violi" u prilog idu rezultati Empolija i Udinezea.

Rezultati poslednjih mečeva 38. kola nakon prvog poluvremena i stanje na tabeli:

Roma - Parma 1:0
Atalanta - Sasuolo 1:1
Kaljari - Udineze 1:0
Fiorentina - Đenova 0:0
Inter - Empoli 0:0
Spal - Milan 1:2